
Acer Nitro 5 Intel Core I5 - 9th Generation 8 Gb 500 Gb Black Laptop
| Processor Type | Intel Core i5 - 9th Generation |
| Internal Storage Capacity | 500 GB |
| Screen size (inches) | 17 |
| Charger | Charger |
| Is This a Chromebook? | NO |
| Serial# | NHQ5WAA001921031383400 |
| Manufacturer | ACER |
| Color | BLACK |
| RAM Memory (GB) | 8 GB |
| Model Number | NITRO 5 |
Condition
Very Good, pre-owned condition
Additional features| CHARGER |
Acer Nitro 5 Intel Core I5 - 9th Generation 8 Gb 500 Gb Black Laptop
| Processor Type | Intel Core i5 - 9th Generation |
| Internal Storage Capacity | 500 GB |
| Screen size (inches) | 17 |
| Charger | Charger |
| Is This a Chromebook? | NO |
| Serial# | NHQ5WAA001921031383400 |
| Manufacturer | ACER |
| Color | BLACK |
| RAM Memory (GB) | 8 GB |
| Model Number | NITRO 5 |
Condition
Very Good, pre-owned condition
Additional features| CHARGER |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Processor Type | Intel Core i5 - 9th Generation |
| Internal Storage Capacity | 500 GB |
| Screen size (inches) | 17 |
| Charger | Charger |
| Is This a Chromebook? | NO |
| Serial# | NHQ5WAA001921031383400 |
| Manufacturer | ACER |
| Color | BLACK |
| RAM Memory (GB) | 8 GB |
| Model Number | NITRO 5 |
Condition
Very Good, pre-owned condition
Additional features| CHARGER |








