
Dell Latitude 7490 Intel Core I5 - 8th Generation 8 Gb 128 Gb Black Laptop
| Model Number | LATITUDE 7490 |
| Processor Type | Intel Core i5 - 8th Generation |
| Color | BLACK |
| 10 Key | 10 Key |
| WIFI CONNECTIVITY | WIFI CONNECTIVITY |
| Screen size (inches) | 11 |
| Webcam | Webcam |
| Charger | Charger |
| Serial# | 41700051686 |
| Is This a Chromebook? | NO |
| RAM Memory (GB) | 8 GB |
| Manufacturer | DELL |
| Internal Storage Capacity | 128 GB |
Condition
Very Good, pre-owned condition
Additional features| CHARGER |
| WIFI CONNECTIVITY |
| WEBCAM |
| 10 KEY |
Dell Latitude 7490 Intel Core I5 - 8th Generation 8 Gb 128 Gb Black Laptop
| Model Number | LATITUDE 7490 |
| Processor Type | Intel Core i5 - 8th Generation |
| Color | BLACK |
| 10 Key | 10 Key |
| WIFI CONNECTIVITY | WIFI CONNECTIVITY |
| Screen size (inches) | 11 |
| Webcam | Webcam |
| Charger | Charger |
| Serial# | 41700051686 |
| Is This a Chromebook? | NO |
| RAM Memory (GB) | 8 GB |
| Manufacturer | DELL |
| Internal Storage Capacity | 128 GB |
Condition
Very Good, pre-owned condition
Additional features| CHARGER |
| WIFI CONNECTIVITY |
| WEBCAM |
| 10 KEY |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Model Number | LATITUDE 7490 |
| Processor Type | Intel Core i5 - 8th Generation |
| Color | BLACK |
| 10 Key | 10 Key |
| WIFI CONNECTIVITY | WIFI CONNECTIVITY |
| Screen size (inches) | 11 |
| Webcam | Webcam |
| Charger | Charger |
| Serial# | 41700051686 |
| Is This a Chromebook? | NO |
| RAM Memory (GB) | 8 GB |
| Manufacturer | DELL |
| Internal Storage Capacity | 128 GB |
Condition
Very Good, pre-owned condition
Additional features| CHARGER |
| WIFI CONNECTIVITY |
| WEBCAM |
| 10 KEY |












